Podatek od psa – ile wynosi w 2023 r.? 

Rok 2023 jest rokiem wielu zmian w prawie, w tym także prawie podatkowym. Nie ma co ukrywać, wiele podatków po prostu wzrośnie. Ze wzrostem podatków zapoznać powinni się także właściciele psów, ponieważ w 2023 r. będą oni musieli zapłacić wyższy podatek.

Kto musi płacić podatek od psa?

Obowiązek płacenia podatku za psa nie dotyczy każdego. Zależy to w zasadzie od miejsca zamieszkania. Otóż niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie zwierząt, w tym psa. Aby upewnić się, czy w dane gminie podatek ten należy uiścić, najlepiej sprawdzić tę informację na stronie internetowej gminy lub dopytać bezpośrednio w urzędzie.
Należy podkreślić, że podatek od psa pobierany jest od posiadacza psa, a nie jego właściciela. Wynika to z faktu, że w niektórych przypadkach ustalenie prawa własności może być utrudnione, a niekiedy nawet niemożliwe.

Ile wniesie podatek od psa w 2023 r.?

Wysokość podatku od psa ustala każda gmina indywidualnie, na przykład zależnie od wielkości i rasy psa. Dlatego też chcąc dowiedzieć się, jaka jest dokładna kwota, warto dopytać o to w swoim urzędzie gminy.
Dla przypomnienia, w 2021 r. opłata ta wynosiła 130,30 zł, a w 2022 r. 135,00 zł. Obecnie, podatek od psa w 2023 r. wzrósł do 150,93 zł rocznie.

The post Podatek od psa – ile wynosi w 2023 r.? appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *