Sprzeciw przedsiębiorców transportowych wobec zaostrzenia kar 

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym zakłada podwyższenie kar dla przewoźników. Po wejściu w życie przepisów kary te będą większe nawet o trzydzieści procent!

Na podmioty zarządzające przedsiębiorstwem transportowym bądź bezpośrednio transportem będą mogły zostać nałożone sankcje w wysokości od 200 do 2000 złotych również w przypadku, kiedy nie mieli wpływu na dane przewinienia popełnione przez podległe im osoby.

O pięćdziesiąt procent – z 10 000 do 15 000 złotych – podnosi się też maksymalny poziom sumy kar, które mogą zostać nałożone na kierowcę zawodowego w czasie jednej kontroli drogowej.

Projekt nowelizacji został przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Ma on na celu dostosowanie polskiego porządku prawnego do rozporządzenia Komisji Europejskiej z ubiegłego roku (2016/403).

Według przedsiębiorców transportowych zmiany są jednak przesadzone. Mówi się tutaj wręcz o nadregulacji i dodaniu do unijnych aktów prawnych pewnych dodatków przez różne państwa członkowskie, co zasadniczo powinno być niedopuszczalne.

Źródło informacji: Inforfk.pl

The post Sprzeciw przedsiębiorców transportowych wobec zaostrzenia kar appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *