Wjazd do Rosji. Czy będzie porozumienie? 

Dziś temat istotny dla firm transportowych i zatrudnianych przez nie zawodowych kierowców. Mowa o wjazdach na terytorium Federacji Rosyjskiej, które od poniedziałku 1 lutego nie są możliwe. Czy sytuacja ta zostanie w jakiś sposób rozwiązana?

Do Rosji przewoźnik nie pojedzie

Władze Rosji nie przedłużyły pozwoleń umożliwiających wjazd na teren tego państwa wobec Polski. W efekcie polscy przewoźnicy od 1 lutego nie mogą przekroczyć rosyjskiej granicy. Co więcej, kierowcy przebywający obecnie na obszarach Federacji Rosyjskiej muszą stamtąd wyjechać najpóźniej do połowy tego miesiąca.

Duży problem dla Polski

Problem ten jest bez wątpienia istotny. Polska to bowiem transportowa czołówka Europy. Szacuje się, że w naszym kraju zarejestrowano już około 150 tysięcy tirów. Przynajmniej jedna piąta z nich realizuje przewozy właśnie do Rosji.

Na porozumienie trzeba poczekać

Przedstawiciele polskich przewoźników oraz ich odpowiedniki zza wschodniej granicy powołali ekspertów, którzy pracują nad porozumieniem. Mówi się, że część kwestii spornych została już rozwiązana, ale do pełnego konsensusu jeszcze daleko. Dziś do ekspertów dołączyli wiceministrowie infrastruktury obu państw.

Do Rosji kierowcy zawodowi póki co nie pojadą. Na porozumienie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość.

A my będziemy informować na bieżąco

The post Wjazd do Rosji. Czy będzie porozumienie? appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *