JDG – wniosek CEIDG-1 razem ze zgłoszeniem VAT-R? Nowe przepisy! 

Od 13 września br. proces zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej został znacząco uproszczony. W jaki sposób?

Jednoosobowa działalność gospodarcza w skrócie

Jednoosobowa działalność gospodarcza, stanowi jedną z najprostszych i najbardziej przystępnych form prowadzenia własnego biznesu. Idealna dla indywidualistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z przedsiębiorczością, JDG pozwala na osobiste kierowanie każdym aspektem firmy, dając przy tym pełną elastyczność oraz kontrolę nad podejmowanymi decyzjami. Prowadzenie JDG nie wymaga skomplikowanych formalności czy tworzenia zespołu zarządzającego, co sprawia, że jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla freelancerów, czy osób pracujących w zawodach kreatywnych. Istotnym elementem jest także osobista odpowiedzialność za zobowiązania biznesowe, co podkreśla wagę odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz strategicznego planowania.

Zakładanie JDG

Dotychczas, tzw. VAT-owcy, którzy chcieli założyć jednoosobową działalność gospodarczą, musieli najpierw złożyć wniosek CEIDG-1, potem czekać na nadanie NIP, a dopiero wtedy złożyć zgłoszenie VAT-R. Od września formalności te uległy zmianie.

Przełomowe zmiany od września

Dzięki nowym przepisom wprowadzonym przez Ministerstwo Finansów cały proces jest teraz znacznie prostszy i szybszy. Możliwość złożenia wniosku CEIDG-1 wraz z załącznikiem VAT-R, oznacza, że zakładanie firmy stało się o wiele prostsze. Co więcej, zmiany te eliminują potrzebę osobnego oczekiwania na nadanie numeru NIP, co znacząco skraca czas potrzebny na rozpoczęcie działalności.

The post JDG – wniosek CEIDG-1 razem ze zgłoszeniem VAT-R? Nowe przepisy! appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *