Opłata paliwowa w górę? 

Premier Beata Szydło stwierdziła, że jeśli tylko powstał pomysł podniesienia opłat paliwowych i utworzenia z pozyskanych w ten sposób środków funduszu budowy dróg, w szczególności tych lokalnych, to należy takie rozwiązanie brać pod uwagę.

Projekt zwiększenia opłat paliwowych dla celów uruchomienia Funduszu Dróg Samorządowych pochodzi od ministra infrastruktury i budownictwa. To odpowiedź na potrzebę rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce, na którą szczególnie narzekają przedstawiciele samorządów – tak gminnych, jak i powiatowych.

Według Beaty Szydło warto się nad proponowanym rozwiązaniem zastanowić i nie należy z góry uważać go za złe. Tym bardziej, że wzrost opłat paliwowych wcale nie musi mieć bezpośredniego wpływu na wzrost cen benzyny.

Pomysłodawcy chcą, aby opłaty paliwowe poszły w górę jeszcze w okresie wakacyjnym. Na dniach projekt ma trafić do Sejmu. Zgodnie z założeniami 50 procent uzyskanych środków zasili Fundusz Dróg Samorządowych, a druga połowa – Krajowy Fundusz Drogowy.

Wiadomo jednak, że tak szybkie wejście w życie nowych przepisów nie jest możliwe. Kierowcy jeszcze przez jakiś czas mogą spać spokojnie, a samorządowcy wciąż będą martwić się o zły stan infrastruktury drogowej i brak środków na jej naprawę.


Źródło informacji
: Gazeta Prawna

The post Opłata paliwowa w górę? appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *