Ulga w podatku a spadek obrotów 

Ulga w podatku do zapłaty w związku z epidemią koronawirusa będzie udzielana tym podatnikom, którzy wykażą spadek obrotów. Ulga polegać ma na odroczeniu bądź rozłożeniu podatku na raty.

Ulga w podatku – dla kogo?

Wspomniana ulga w podatku ma przysługiwać tylko tym podatnikom, których dotknął spadek obrotów o co najmniej 25%. Ów spadek powinien zaistnieć w dowolnym miesiącu po 31 stycznia 2020 roku. Punktem odniesienia będzie w tym przypadku miesiąc poprzedni bądź analogiczny miesiąc roku poprzedniego.

Ulga w podatku – formy

Przewidywane są dwie podstawowe formy ulgi w podatku. Wszystko wskazuje na to, że żadne inne nie zostaną wdrożone. Mowa o odroczeniu terminu płatności podatku bądź rozłożeniu podatku na raty. Dokładnie w ten sam sposób odroczeniu bądź rozłożeniu na raty podlegać będą zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę. Ulga nie przewiduje umorzenia zaległości podatkowej lub odsetek za zwłokę.

Co dalej?

Aktualnie projekt omawianych zmian jest na etapie prac legislacyjnych. W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie nowelizacji. Zmiany wejdą w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw.

Opracował: Patryk Szulc
Źródło informacji: https://inforfk.pl
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com

The post Ulga w podatku a spadek obrotów appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *