Wzrośnie liczba płatnych dróg dla pojazdów ciężarowych 

Przypuszczalnie już 1 lipca 2017 roku do systemu opłat drogowych viaTOLL zostanie włączonych wiele nowych dróg. To niestety zła wiadomość dla kierowców pojazdów ciężarowych, bo zapłacą oni za przejazdy kolejnymi drogami. Każdy medal ma jednak dwie strony. Zwiększenie ilości płatnych odcinków powiększy bowiem pulę środków w budżecie państwa, które docelowo zostaną przeznaczone na budowę i remonty dróg.

Ekipa rządząca pracuje aktualnie nad projektem rozporządzenia w sprawie objęcia przez e-myto kolejnych dróg. Według szacunków mowa o blisko 360 kilometrach tras. To ogromna liczba, choćby w porównaniu z ostatnim rozszerzeniem. Miało ono miejsce w 2015 roku i objęło ponad o ponad połowę mniejsze odcinki dróg – około 150 kilometrów. Już wtedy mówiło się na temat zbyt dużego rozszerzenia. Tym bardziej, że całość dróg płatnych dla kierowców ciężarówek obejmuje 3 300 kilometrów, a liczba ta wciąż rośnie.

W tym samym czasie rząd szykuje przetarg na nowy system e-myta. Wstępnie ma on ruszyć w drugiej połowie lutego. Kontrakt obecnego operatora pochodzącego z Austrii – firmy Kapsch – kończy się w listopadzie 2018 roku.

Źródło informacji: Gazeta Prawna

The post Wzrośnie liczba płatnych dróg dla pojazdów ciężarowych appeared first on Bernard Piechota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *